< zpět
Vážný zájem / Mathis Rochat a Erdem Mısırlıoğlu

“Pro mne umění a hudba obzvláště znamená pozvednout se co možná nejvýše” pronesl Gabriel Fauré a my vám nabízíme kouzelný povznášející večer složený nejen z děl Gabriela Faurého, ale také dalších francouzských skladatelů. Provedení se ujme talentovaný francouzský violista Mathis Rochat za doprovodu britsko-tureckého klavíristy Erdema Mısırlıoğlu.

Účinkující:

Mathis Rochat – viola
Erdem Mısırlıoğlu – klavír
jako host Tomáš Jamník – violoncello

Program:

Gabriel Fauré: Trio op. 120
Maurice Ravel: Sonáta pro housle a klavír (1897)
Ernest Chausson: Le temps des lilas
Henri Büsser: Appassionato op. 34
Gabriel Fauré: Les berceaux
Gabriel Fauré: Chant funéraire op. 117
Gabriel Fauré: Clair de lune

Mathis Rochat (*1994) se narodil v Ženevě a vyrůstal ve Francii, od roku 2006 žije v Německu. Na ženevské Accademia d’Archi začal studovat hru na housle, které ve třinácti letech vyměnil za violu. V roce 2010 byl Mathis přijat do třídy Prof. Antoine Tamestita na univerzitě v Kolíně nad Rýnem. V současnosti studuje u Prof. Tatjany Masurenko na univerzitě »Felix Mendelssohn Bartholdy« v Lipsku. Zúčastnil se kurzů u Tabey Zimmermann, Nobuko Imai, Hartmutha Rodeho, Thomase Riebla a Larse Anderse Tomtera. Mathis vystupuje jako sólista s orchestrem, v roce 2015 zahrál na festivalu Mecklenburg Vorpommern Festspiele za doprovodu Norddeutsche-Philharmonie Rostock a dirigenta Wojciecha Rajskiho Waltonův koncert pro violu a orchestr. V roce 2016 byl přijat do věhlasné koncertní řady Chamber Music Connects the World v německém Kronbergu a od roku 2017 je stipendistou nadace Villa Musica.

Klavírista Erdem Mısırlıoğlu (*1989) se narodil ve Velké Británii do turecko – britské rodiny. Aniž by jeho rodiče byli hudebníci, od jeho dětství jej vedli k hudbě a Erdem byl již ve třinácti letech doporučen na Junior Guildhall, aby studoval u Marka Fieldinga. Později se stal regulérním studentem Guildhall School of Music and Drama, absolvoval masterclassy u Ronana O’Hory, Bernarda Robertse, Petera Donohoea and Lang Langa.V roce 2008 se stal vítězem soutěže BBC Young Musician of the Year, což vedlo mimo jiné i k sólovému vystoupení s BBC National Orchestra of Wales. Erdem se věnujé též sólovým recitálům, neméně rád však vystupuje též jako komorní hráč.

Příchod hostů do salónu je možný od 19:30. Vchod najdete naproti vstupu do velkého sálu (ze Štěpánské ulice), zvoňte na zvonek Ondřej Kobza. Salón se nachází v pátém patře, do čtvrtého jezdí páternoster, zbylé je nutné vyšlapat.

Vstupné dobrovolné s doporučenou hranicí 400,- Kč (studenti a ZTP mohou platit o trochu méně, nadšenci a podporovatelé o něco více). Místa je nutná rezervovat emailem přes salon@domacikoncerty.cz nebo SMS na 731 739 603.