< zpět
Louka nad Lucernou – vyhlídkové dny

Kousek od Václaváku na Střeše Lucerny vznikla doslova na zelené louce zelená louka. Po dobu 4 týdnů zde harmonicky koexistovala flóra s faunou. Kozy, slepice, králíci, dozrávají papriky, klubající se motýli. Z voliéry štěbetající zebřičky pestré. Mezi pátou a osmou hodinou večerní 20minutové koncerty na piáno.

V některých vyspělých západních metropolích už platí, že každá nová budova musí mít na střeše solární panely, anebo zahradu a město jim na to přispívá až 60 procenty nákladů. Naším cílem je, aby Střecha Lucerny byla inspirací pro další budovy v Čechách, které by mohly takto ožít. Domy si zabírají stále více a více prostoru. Bylo by fér vrátit na střeše zemi právě tolik zeleně, kolik zeleně si dům uzurpnul dole v základech.

Louka nad Lucernou – vyhlídkové dny Louka nad Lucernou – vyhlídkové dny Louka nad Lucernou – vyhlídkové dny Louka nad Lucernou – vyhlídkové dny Louka nad Lucernou – vyhlídkové dny Louka nad Lucernou – vyhlídkové dny Louka nad Lucernou – vyhlídkové dny Louka nad Lucernou – vyhlídkové dny Louka nad Lucernou – vyhlídkové dny Louka nad Lucernou – vyhlídkové dny Louka nad Lucernou – vyhlídkové dny