< zpět
Anča a Pepík na střeše Lucerny

Jen málo českých komiksových počinů definuje celou dekádu.

Myší příběhy Anči a Pepíka od Lucie Lomová, komiks a ilustrace, které v 90. letech vycházely v legendárním časopisu Čtyřlístek, do této skupiny jednoznačně patří.

Od té doby vzniklo loutkové představení o myškách v podání Buchty a loutky, televizní seriál na ČT Déčko, Anča a Pepík ožívají v počítačových hrách nebo hrách deskových a především ve fantazii dalších a dalších generací čtenářů, diváků a posluchačů.

My v Nakladatelství Práh jsme o znovuvydání více než 60 epizod z Ušína nepřemýšleli ani minutu, a proto už od roku 2016 sebrané myšky vycházejí v pravidelných intervalech díl za dílem. Při příležitosti vydání posledního, pátého, dílu jsme na 24. května naplánovali slavnostní křest celé série.

Je asi zřejmé, že po tomto výčtu nemůže jít o jen tak ledajaký křest – odehraje se proto v krásném prostoru Střecha Lucerny, naše pozvání přijaly i Buchty a loutky, které zahrají své představení Anča a Pepík: Loutkový komiks pro děti. Křtít se bude samozřejmě za účasti autorky a dalších vzácných hostů a po celý večer bude k dispozici speciální myší sýrový catering od Café Neustadt!

Program:
18:00 Buchty a loutky – Anča a Pepík: Loutkový komiks pro děti podle Lucie Lomové
19:15 křest a autogramiáda komiksové série Anča a Pepík Nakladatelství Práh
20:00 – 21:00 neorganizované kochání výhledy na Prahu ze Střecha Lucerny

Vstup volný i bez pozvánky, celý program je zdarma. Knihy o Anče a Pepíkovi bude možné zakoupit i na místě.